Aj Gaboltov sa už teší kvalitnému internetu v obci

Gaboltov patrí medzi najstaršie obce v okolí, kde sa jeho vznik dátuje už od 11. storočia. Vpády poľských vójsk však spôsobili v 15. storočí úbytok obyvateľstva, kde sa následne vlastníci snažili počet zvýšiť na základe výhod zákupného práva. Dnes už viac ako 500 obyvateľov Gaboltova môže využívať kvalitný a spoľahlivý 5 Ghz N internet a tešiť sa z jeho výhod.

Zrekonštruovaný pútnický areál

V rámci arcidiecéznej púte, ktorá sa konala v Gaboltove košický rímskokatolícky arcibiskup – metropolita Bernard Bober požehnal miestny pútnicky areál. Pútnické centrum bolo zrekonštruované na základe cezhraničného projektu Interreg V – A Poľko – Slovensko 2014 – 2020 a jeho rekonštrukcia trvala dva roky. Urobili sa technické úpravy pútnického prístrešku, obnovil sa prameň sv. Vojtecha, vytvorili sa pitné fontány, pribudli lavičky, odpadkové koše či osvetlenie kalvárie.

Internet v Gaboltove

Aj malebná obec v Bardejovskom okrese už má svoje pokrytie a obyvatelia tak môžu využívať internet bez starostí z pohodlia domova. Obráťte sa na nás a my vám pomôžeme zistiť pokrytie vo vašej obci a zabezpečíme všetko potrebné pre jeho zapojenie.