Fintice si užívajú rýchly a kvalitný internet z pohodlia domova

Obec Fintice sa rozprestiera na okraji Šarišskej vrchoviny na pravom brehu rieky Sekčov v nadmorskej výške 270 m.n.m. Dominantou obce je vrch Stráž a severozápadne priešmyk Kamenná brána. Ľudia tu kedysi močili ľan a konope, pálili tehly a pestovali hrozno. Obec vznikla ako potočná radová dedina, ktorá slúžila aj ako osada kráľovských strážcov hraníc. Dnes si obyvatelia môžu vychutnávať rýchly a kvalitný 5Ghz AC internet neobmedzene z pohodlia domova.

Múzeum vo Finticiach

V galérii a múzeu ľudového umenia v miestnej obci otvorili v poradí už druhú expozíciu, ktorá je zostavená z dobových predmetov. Nová expozícia našla svoj domov práve vo Finticiach vďaka svojej histórii spojenej so šlachtickým rodom Dessewffy. Tvoria ju rôzne olejomaľby, faximílie obrazov ale aj nábytok, ktorý bol múzeu darovaný. Taktiež dokumenty i fotografie z národného archívu a celú expozíciu dotvárajú panely s historickými údajmi.

Internet vo Finticiach

Už aj Fintice sa môžu pochváliť kvalitným a dostupným internetom. Pokiaľ hľadáte rýchly a spoľahlivý internet a neviete, akú dostupnosť má vaša obec, obráťte sa na nás a radi vám pomôžeme. Pokrývame už viac ako 156 obcí Slovenska.