Lepší internet už aj v malebnej obci Demjata

Kvalitný vysokorýchlostný 5Ghz AC internet sa už nachádza aj v malebnej obci Demjata v Prešovskom kraji v regióne Stráže. Prvykrát sa obec spomína v roku 1330, kedy v miestnom kostole pôsobil farár Matej. V 14. storočí sa podobne ako všetky osady v tejto oblasti vyčlenila z hradného pánstva a prešla do šľachtických rodín.

Šľachtici a dva kaštiele

Z dostupných zdrojov najznámejší šľachtici, ktorý vlastnili Demjatu boli Mariássyovci, neskôr zemianská rodina Bornemiszovcov a v 17. storočí prešla do vlastníctva rodiny Bocskayovcov. Obec sa pre choroby a stavovské povstania úplne vyľudnila, avšak o sto rokov neskôr tu už žilo viac ako 460 obyvateľov. Zachovali sa tu dva kaštiele zo 16. a 17. storočia. Starší Hámoš, ktorý je v súkromnom vlastníctve potrebuje rekonštrukciu. Jeho súčasťou je aj prírodno-krajinkársky park, kde sa nachádza viacero vzácnych drevín.

Internet v Demjate

Ako aj obyvatelia tejto malebnej obce, tak aj vy môžete mať kvalitný a spoľahlivý internet z vášho domova. Pre bližšie informácie o dostupnosti nás neváhajte kontaktovať a radi vám pomôžeme zabezpečiť stabilný vysokorýchlostný internet, ktorý už využíva viac ako 150 obcí na Slovensku.