Medzany si pochvaľujú kvalitný vysokorýchlostný internet

Malebná obec ležiaca pod Šarišskym hradom v okrese Prešov sa už môže taktiež pýšiť kvalitným 5Ghz AC internetom. Aj napriek malému počtu obyvateľov sa obec hrdi viacerými zaujímavosťami. V obci sa kedysi ťažila ruda a artefakty, ktoré na tomto území objavili archeológovia sú súčasťou stálej expozície Krajského múzea v Prešove.

V Medzanoch majú lokalitu, ktorú volajú Medzi medze

Názov obce vznikol podľa histórie zo slova medza ako hranica nejakého územia. Ľudia tu kedysi robili kaskády “medze”, aby im nesplavovalo úrodu. Do dnešnej doby neostali žiadne tieto lokality zachované až na jednu, ktorá ostala takmer v pôvodnom stave a tú pomenovali ako Medzi medze. Ľudia sa tu kedysi venovali poľnohospodárstvu, siala sa prevažne pšenica, raž a ovos. Pestovali pohánku, strukoviny, mak a neskôr aj zemiaky.

Internet v Medzanoch

Aj Medzany už majú svoj internet. Ak hľadáte vysokú rýchlosť, kvalitu a stabilitu na jednom mieste, obráťte sa na nás, radi vám s tým pomôžeme. Sme už v desiatkach miest a obcí na Slovensku, ak chcete vedieť dostupnosť vo vašej obci kontaktujte nás.