Najrýchlejší internet v Ličartovciach

Vysokorýchlostný internet nevyužívajú už len obyvatelia väčších miest. Dostal sa už totiž aj do menších obcí, kde sa teší veľkej obľube. Tak je to napríklad aj v obci Ličartovce, kde používajú 5Ghz AC pripojenie.

Ličartovský kaštieľ    

Kaštieľ v Ličartovciach je historizujúca stavba, ktorá vznikla prestavbou a rozšírením pôvodnej stavby vystavanej tunajšími zemepánmi v roku 1736. V sparkovacom dvore je umiestnená plastika Vesny. Je to vzácny umelecký predmet. Počas 2.svetovej vojny v roku 1944 bol v kaštieli ubytovaný nemecký generálny štáb. Hneď po ukončení bojov v roku 1945 sa prikročilo k parcelácii veľkostatkov. Jeho posledným vlastníkom bol Dr.Dezider Piller. Kaštieľ prebral štát, neskôr sa opravil a bola v ňom zriadená ozdravovňa a neskôr nemocnica. V roku 1954 bolo zriadené psychiatrické oddelenie pre mužov, neskôr aj ženy. V roku 1996 bola nemocnica presťahovaná do Prešova, kde bola postavená nová. V roku 1971 kapacita kaštieľa nepostačovala. Preto bol v priebehu dvoch rokov postavený nový pavilón pre 50 pacientov. V roku 1980 bolo v ústave 141 obyvateľov.

Internet v obci Ličartovce

Hľadáte internet vo vašej obci? Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme. Služby spojené s prevádzkou a poskytovaním internetu poskytujeme už viac ako jedenásť rokov. Pokrývame viac ako 150 obcí a miest na východnom Slovensku. Vaša obec či mesto môže byť ďalším spokojným klientom.