Vysokorýchlostný internet využívajú aj obyvatelia Kurimy

Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1270, kedy na úhorský trón nastúpil jeden z posledných Arpádovcov Štefan V. Ten odaroval Jána Tročanyho zemou až po “kurimské pole”. Nedá sa s určitosťou povedať, či kurimské pole sa týka kontrétnej usadlosti alebo územia, odborníci sa však domnievajú, že názov pochádza zo slova “kúriť, páliť”, kde sa miestny obyvatelia zrejme zaoberali týmito formami roľníckeho hospodárenia. Do dnešných čias sa obec náramne rozrástla a okrem rôznych zaujímavostí disponuje aj kvalitným 5 Ghz AC internetom.

Magická kurima: Štyri mlyny, pohrebný cech a mamutí zub

Obec bola centrom Makovického panstva. Zachovali sa tu rôzne architektonické nálezy, ktoré svedčia o živote mamutov na tomto území. Taktiež sa tu zachoval krásny klasicistický kaštieľ z 19. storočia, ktorý slúžil ako letné sídlo grófskej rodiny Szirmayovcov, ktorému patrilo Makovické panstvo a hrad Zborov. Začiatkom 50. rokov 19. storočia sa stal kaštieľ sídlom meštianskej školy a neskôr základnej školy. Momentálne je kaštieľ národnou kultúrnou pamiatkou a obec sa ho pokúša obnoviť a zrekonštruovať.

Internet v obci Kurima

Aj napriek masívnemu odchodu ľudí z Kurimy ich tu mnoho ostáva žiť a zakladať si rodiny, pre ktoré je už dnes neodmysliteľnou súčasťou byť informovaný a využívať služby cez internet kedykoľvek a kdekoľvek. Preto sme tu, aby sme vám pomohli zistiť pokrytie a zabezpečiť spoľahlivý a kvalitný internet u vás doma, tak nás neváhajte kontaktovať a radi vám s tým pomôžeme.